Ι. Ν. «ΜΕΓΑΛΗΣ» ΠΑΝΑΓΙΑΣ – ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΗΒΩΝ

Αρχική » Λατρευτικές Εκδηλώσεις » Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα (Σελίδα 2)

Category Archives: Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΩΝ ΜΥΡΟΦΟΡΩΝ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΩΝ ΜΥΡΟΦΟΡΩΝ»
+ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ.
+ΔΕΥΤΕΡΑ 13/5/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΟΥ ΘΩΜΑ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΟΥ ΘΩΜΑ»

+ΔΕΥΤΕΡΑ 6/5/2019 -ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΟΣΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΤΟΥ ΔΟΜΒΟΊ΄ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΣΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΑΣΚΗΤΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ. -ΩΡΑ 7.00 π.μ. ΕΟΡΤΙΟΣ ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
-ΩΡΑ 5.45 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ 2019

programmamv1 (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΒΑΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΒΑΙΩΝ

+ΔΕΥΤΕΡΑ 15/4/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
(περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ε’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ε’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΔΕΥΤΕΡΑ 8/4/2019 -ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. – ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ). (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Δ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Δ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΔΕΥΤΕΡΑ 1/4/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. – ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΡΙΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΣΤΟ ΝΑΟ ΜΑΣ:
-ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3/2019 -ΩΡΑ 6.00 μ.μ. Ο ΜΕΓΑΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ.
-ΔΕΥΤΕΡΑ 25/3/2019 -ΩΡΑ 7.00 π.μ. ΕΟΡΤΙΟΣ ΟΡΘΡΟΣ,ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ,ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ (ΙΕΡΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ) ΚΑΙ ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΕΠΕΤΕΙΟ.
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΑΠΟΔΟΣΕΩΣ ΕΟΡΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ -ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ-. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

+ΔΕΥΤΕΡΑ 18/3/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ <<ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ>> ΜΑΣ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. – ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 11/3/2019
-ΩΡΑ 7.15 π.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΕΣ ΟΡΘΡΟΥ, ΩΡΩΝ, ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ.
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ.
+ΤΡΙΤΗ 12/3/2019 -ΩΡΑ 6.00 μ.μ. -ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΠΟΔΕΙΠΝΟΥ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗΣ 2019

prog1 (περισσότερα…)