Ι. Ν. «ΜΕΓΑΛΗΣ» ΠΑΝΑΓΙΑΣ – ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΗΒΩΝ

Αρχική » Λατρευτικές Εκδηλώσεις » Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα

Category Archives: Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

– ΩΡΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ 6.30 μ.μ.-
+ΔΕΥΤΕΡΑ 24/6/2019 -ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΤΟΥ ΓΕΝΕΘΛΙΟΥ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ.
-ΩΡΑ 7.00 π.μ. ΕΟΡΤΙΟΣ ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. (ΕΝΑΡΞΗ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ -ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 28/6-)
-ΩΡΑ 6.30 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ-
ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ. (περισσότερα…)

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

+ΔΕΥΤΕΡΑ 10/6/2019 ΕΣΠΕΡΑΣ ΠΡΟΣ ΤΡΙΤΗ 11/6/ 2019 Η ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΠΟΛΕΩΣ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑΙΑΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΙΑΤΡΟ!
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. -Η ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ -ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-
-ΩΡΑ 8.00 μ.μ. -ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΑΓΡΥΠΝΙΑΣ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΘΑ ΤΙΘΕΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΛΕΙΨΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΜΦΙΩΝ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ!

 

+ΠΕΜΠΤΗ 13/6/2019
-ΩΡΑ 7.30 μ.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΩΡΩΝ ΤΗΣ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗΣ (ΜΙΑ ΣΠΑΝΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ) (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

-ΔΕΥΤΕΡΑ 3/6/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. -ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ -ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-
+ΤΕΤΑΡΤΗ 5/6/2019 -ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΕΟΡΤΗΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ.
-ΩΡΑ 7.00 π.μ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΜΟΣ ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ Θ’ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΕΟΡΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΛΗΨΕΩΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ.

(περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ «ΠΑΡΑΛΥΤΟΥ», ΜΕΣΟΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗΣ

-ΔΕΥΤΕΡΑ 20/5/2019
-ΩΡΑ 5.30 μ.μ. -ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ.
-ΩΡΑ 6.00 ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ -ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΩΝ ΜΥΡΟΦΟΡΩΝ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΩΝ ΜΥΡΟΦΟΡΩΝ»
+ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ.
+ΔΕΥΤΕΡΑ 13/5/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΟΥ ΘΩΜΑ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ «ΤΟΥ ΘΩΜΑ»

+ΔΕΥΤΕΡΑ 6/5/2019 -ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΟΣΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ ΤΟΥ ΔΟΜΒΟΊ΄ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΣΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΑΣΚΗΤΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ. -ΩΡΑ 7.00 π.μ. ΕΟΡΤΙΟΣ ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
-ΩΡΑ 5.45 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ 2019

programmamv1 (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΒΑΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΒΑΙΩΝ

+ΔΕΥΤΕΡΑ 15/4/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
(περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ε’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ε’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΔΕΥΤΕΡΑ 8/4/2019 -ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. – ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣΧΑ). (περισσότερα…)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Δ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Δ’ ΝΗΣΤΕΙΩΝ
+ΔΕΥΤΕΡΑ 1/4/2019
-ΩΡΑ 6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΜΝΗΜΟΝΕΥΣΗ ΟΝΟΜΑΤΩΝ -ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΜΑΣ- ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΗ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ.
-ΩΡΑ 5.00 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ -ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ- ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ.
-ΩΡΑ 7.00 μ.μ. – ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΣΥΝΑΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΗΝ «ΕΝΟΡΙΑΚΗ ΚΑΤΑΦΥΓΗ» ΜΑΣ. (περισσότερα…)